View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 03 iul 2011, 21:20:34
alina0508's Avatar
alina0508 alina0508 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 31 ian 2011
Locaţie: Radauti, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 74kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal Alinutza Bulinutza - dieta Catalin Crisan

Buna seara dragul meu jurnal!

Nu stiu daca voi fi sau nu singurica, dar e momentul sa incep.
Trebuie sa slabesc si un din lunga mea experienta a curelor de slabire pot spune ca un jurnal e cheia succesului in lungul drum spre greutatea ideala. De ce? pentru ca asa voi sti exact ce am bagat in gura, cata miscare am facut, daca am baut lichide sau nu si evident cate kg am slabit.
Sa o luam cu inceputul.
Am aproape 32 de ani si m-am cantarit acum seara, imbracata si aveam 79 de kg. Maine voi face o cantarire ca la carte - dimineata.
Voi incepe sa tin dieta lui Catalin Crisan deoarece pentru mine a fost singura dieta ca a avut efect la mine. Am mai tinut aceasta dieta in 2008 si dupa 60 de zile am slabit aproape 14 kg - am slabit de la 83 kg la 69 kg. Si nu m-am mai ingrasat decat foarte putin dupa ce am terminat dieta. In anul 2009 am ramas insarcinata si acum sunt o mamica fericita ...dar trebuie sa slabesc.

Gata cu introducerile sa trecem la date reale!

  1. Varsta - 32
  2. Inaltime - 168 cm
  3. Greutate actuala, greutatea dorita - maine ma cantaresc - greutate dorita = 65 kg
  4. Nivel de activitate fizica (Sedentar, Usor activ, Moderat activ....) - Usor activ (noroc cu fiica mea ca ma mai alearga)
  5. Tipul de sport practicat - nici unul
  6. Meniul pe ultimele 2-3 zile - o gramada de prostii incluzand ciocolata si bauturi carbigazoase
  7. Alimentele care imi plac - dulciurile (prajituri, ciocolata)
  8. Dieta aleasa - dieta lui Catalin Crisan
Doamne ajuta!
alina0508, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1178 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]