View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 07 iul 2011, 08:40:27
madalinafrincu's Avatar
madalinafrincu madalinafrincu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2011
Locaţie: padborg, Danemarca
Vârsta: 38
Dieta: No DIET
Date: 182cm, 87.4kg
Mesaje: 1.675
Aprecieri acordate: 377
Am fost apreciat(a) de 650 ori in 307 mesaje
Implicit Jurnal Madalinafrincu - nu mai stiu cum sa slabesc....

Buna fetelor,

Incepand de azi o sa imi schimb modul de a manca. Sunt mamica unei fetite de 2 ani si cu ocazia sarcinii m-am ingrasat 30 kg. In acesti 2 ani am slabit treptat pana am ajuns de la 104 kg la 77 kg, am 182 cm acum imi doresc sa ajung la 70 kg doar adoptand un stil de viata mai sanatos cu micsorarea portiei alimentare si miscare acasa in fiecare seara. Prin urmare , de azi o sa scriu aici meniul zilnic si exercitiile pe care le fac, va rog sa ma ajutati corectandu mi greselile alimentare (combinatii de alimente, etc ) pentru ca nu tin un regim strict ci unul ``de capul meu `` pe baza cunostintelor alimentaer , deoarece nu suport regimurile stricte. deasemenea, va rog sa imi spune ti parerea voastra despre batoanele cu proteine.....le consum dar nu stiu cand ar fi mai optim...dimineata sau seara:???

va pup si spor in toate


meniu azi (sunt la munca dar le am la pachet ) :
ora 8: cafea neagra cu zaharina
ora 10: o banana
ora 12: 2 oua fierte, o rosie, un castravete, o felie de paine neagra
ora 16: un mar
seara: ,.....inca nu stiu, o sa vad cand ajung acasa , si va spun maine

ce parere aveti?
madalinafrincu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
madalinafrincu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]