View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 08 iul 2011, 00:57:30
fluturas438's Avatar
fluturas438 fluturas438 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 feb 2011
Locaţie: guildford, Anglia
Dieta: inca nu stiu
Date: 154cm, 95kg
Mesaje: 31
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Jurnal fluturas438 - visul meu de a deveni o SLABUTA din Anglia

Buna tuturor,ma-am decis incepand de astazi sa scriu un juranal pe care sa imi astern toate gandurile si sa le imparte cu voi pentru ca sunteti o comunitate de fete cu bun simt si sunteti foarte bune si intelegatoare,chiar aici ma simt ca intr-o familie in care toate avem un numitor comun de a deveni o SLABUTA de a te bucura de benificile vieti sanatoase fara a fii constran de propriile temeri asupra frumuseti sufletului atat exterior cat si interior.Ma-am decis sa sciu pentru ca imi doresc sa primesc orice tip de sfat pentru ca este mai bine sa stiu sa ma previn decat sa numai fie nimic de facut.Astazi am avut o zi in care a plouat toate ziu si am stat in casa si am macat pe la ora 12:30 o salata cu branzica si pe la ora 19 am mancat pulpe de pui la cuptor cu piure de cartofi si acum pe seara mai manc cativa biscuiti,sper ca maine sa foie o zii mult mai buna pentru mine,va pup si va astept cu drag sa imi scrieti pentru ca aici in Anglia nu am nici o prietena si chiar ma-ar bucura orice ganda de la voi
fluturas438, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1390 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]