View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 08 iul 2011, 03:30:29
eva 9's Avatar
eva 9 eva 9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

''

primul tau mesaj in forum trebuie sa cuprinda urmatoarele informatii:
  1. Varsta
  2. Inaltime
  3. Greutate actuala, greutatea dorita
  4. Nivel de activitate fizica (Sedentar, Usor activ, Moderat activ....)
  5. Tipul de sport practicat
  6. Meniul pe ultimele 2-3 zile
  7. Alimentele care iti plac
  8. Daca este cazul, dieta aleasa ''
zise Slabuta...
apoi sa-i dam drumul:

Dragele mele cititoare, ma numesc Eva, am 27 de ani, 1.65 m si 88-89 kg. activitate fizica fac de putin timp... am inceput prin aprilie, am facut pauze foarte lungi, adica in total (mi-e si rusine sa zic) de pe 25.03 pana astazi 07.07 am fost la sala de vreo 10-11 ori... oricum de mult mai multe ori decat am fost in toata viata mea, deci este un prim pas sa zicem. la sala am antrenor, am plan am tot ce mi trebuie... sa ma urnesc pana acolo este o decizie grea de luat... dar mai vedem, intentionez sa schimb ceva, sa schimb totul.
Sunt o montigniaca, si sunt mandra de asta, am o gasca intreaga de prietene si suporterite, care nu ma lasa la greu si pe care nu le las. Sunt toate niste fete extraordinare, cum sunt convinsa, voi toate sunteti.
Dieta alaturi de ele am inceput-o pe 19.06, intr o duminica dimineata. Nu citisem nicio carte, regulile alandala in capul meu, ce apucasem sa citesc pe ici si colo; mi-a fost greu sa o aplic... frigiderul plin de puddinguri, congelatorul plin de inghetata... am inceput timid sa o aplic, intre timp am ras si ultimele ispite, i le-am mai bagat pe gat si lu barbatu miu, si incet incet am facut ordine in frigider, si in dieta mea. eforturi am facut multe, in mai putin de 2 luni, m am lasat de tigari (n am mai pus gura), m am lasat si de cafea (nici un strop), m am apucat de dieta (inca fac greseli) si m am reintors la sala(incerc un efort sustinut).
Nu e usor! Mai am nopti in care visez ca fumez, ies la o terasa si vad oameni care fumeaza si mi fac pofta, mai poftesc si la cafea, mi e dor de niste cartofi prajiti (sunt interzisi in monti) mi e dor si de niste paine foccacia servita la salate prin restaurante, de un popcorn la film, de un pudding... dar nu chiar atat de dor, caci inca ma aflu aici... Sportul e alta pacoste... sunt constienta, ca cine il incepe, trebuie sa se tina de el. nu merge sa faci sala 5 luni, sa arati si sa slabesti cum iti doresti, frumos si tonifiat, si apoi sa renunti...
Deciziile pe care le-am luat sunt pe viata! Sper sa nu ma reapuc de fumat, sper sa slabesc, incet si frumos, si sper sa fac sport pe viata, sa mi mentin sanatatea inimii si a creierului... daca ele functioneaza bine, functioneaza intregul organism... mens sana in corpore sano.
Acesta este coltisorul meu , in care eu voi privi retrospectiv la mine si voi incerca sa ajustez acolo si atunci cand va fi nevoie...
Voi toate sunteti binevenite! fara voi nu as fi fost aici, fara 'raportul la sport', nu m-as fi ambitionat, fara montignace, nu rezistam pana acum in dieta fara aproape niciun rezultat (pentru ca inca gresesc) ...si in general fara voi toate, fiecare din voi contribuie cumva la povestea mea..
Iti multumesc Slabuto, ca esti cel putin co-fondatoare al acestui forum, foarte implicata in vietile noastre si reactionezi imediat la nevoiele noastre!
Eu va doresc mult succes, fiecarei fete in parte, am citit povesti uimitoare pe acest forum, fete si femei care au luptat si lupta fara macar sa clipeasca, fara sa privesaca inapoi.
De maine incepem sa povestim...
Acesta este jurnalul meu!
Somnisor!



Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].

Ultima dată editat de eva 9; 08 iul 2011 at 03:38:52.