Subiect: Jurnal Anyya
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 12:24:31
Anyya's Avatar
Anyya Anyya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 nov 2010
Locaţie: Alba Iulia, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Dukan
Date: 155cm, 51.5kg
Mesaje: 426
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal Anyya

Buna slabutelor!!...Bantui de mult pe acest forum si m-am hotarat sa imi fac si eu un jurnal....Cred ca o sa incep cu "Sunt o gurmanda..va rog ajutati-maaa..urasc sportul .."....Am mai spus in acest forum povestea mea..cred ca e mai bine sa o scriu din nou

La varsta de 16 ani m-am decis sa imi fac analize la glanda tiroida deoarece m-am ingrasat foarte mult intr-o perioda scurta...si am aflat k aveam hipotiroidism..obezitate de gradul 2..aveam inaltimea de 1.53 1.54 pe acolo,si 61 kg..am fost la un doctor endocrinolog..mia dat pastile pt reglarea glandei si pt slabit...am slabit 12 kg in 2 luni fara sport..doar dieta si pastile..pielea mia ramas tot intinsa (doamne multumesc)..dupa tratament m-am mentinut intre 50-52 kg..pana vara trecuta..iar de atunci intre 48-50 kg ..am grija cu ce manac..dar am perioade cand gafez foarte mult..zile..sau chiar saptamani..anul acesta a mers groaznic ..mai mult gafez decat sa fac ce e bine...imi doresc foarte mult sa ajung la 46-45 kg..Am 1.55.si kg cam 49-50..mie si urat sa ma mai urc pe cantar sincera...Imi doresc enorm de mult sa dau 3 kg in 3 sapt jumate..astept pe cineva si de aceea as dori k pana in 7 august sa le dau jos ...Imi place foarte mult sa ma plimb..M-am gandit sa ma dau cu creme anticelulitica si apoi sa ma infoliez si sa ma plimb asa o ora,o ora si jumatate..un plimbat intr-un pas mai alert ...Nu doresc sa tin o dieta anume..pt ca am tot avut tentative..mai mult de 2 sapt o sapt nu pot tine .nu mai am aceea ambitie...ma obsedeaza acesti colaceii si burtica (...am momente cand plang deoarece nu pot sa port ce imi doresc...Va rig mult sa ma ajutati cu alimentatia..si nu stiu cum sa fac cu sportul asta..stiu ca e cel mai important..dar dupa o saptamana..renunt mereu...asta faca ma tine atat ...Ori ce sfat e bine venit!!! Multumesc
Anyya, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1602 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1085 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 828 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]