View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 21 iul 2011, 23:34:08
mami de davidutzu's Avatar
mami de davidutzu mami de davidutzu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 iul 2011
Locaţie: timisoara, Romania
Vârsta: 37
Date: 163cm, 61kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnal mami de davidutzu

buna slabutelor. ca toate celelalte fete ,presupun,ca am descoperit acest site din greseala. pare foarte interesant si numai bun de rasfoit si invatat/aplicat. inca sunt in cercetari dar sper sa ma descurc cu putin ajutor de la voi. deci mami de davidutzu are binenteles un davidutz de 1 an si 2 luni.dilema cea mai mare a mea de pana acum a fost cum slabesc cand inca il alptez.de crescut il cresc singura sotul fiind plecat la munca in strainatate .dar sa va descriu si situatia mea. am nascut prin cezariana ,deci miscarea nu a fost un ajutor de care am putut sa ma folosesc(pana acum). am ramas dupa nastere cu 67 de kg. pe parcursul unui an am dat jos in jur de 7 kg.nu tin dieta,sincera fiind ,nici nu prea stiu ce dieta sa tin in timp ce alaptez. acum am 60kg si as vrea sa ajung la 54 ,greutatea mea de dinainte. din pacate stilul meu de viata sau mai bine zis stilul de mancat nu e unul tocmai potrivit. manc cand apuc si ce apuc.nu fumez si nu beau decat ocazional un pahar de vin sau bere aromata(lamaie) nu mananc in exces grasimi,dar imi plac la nebunie pastele in orice combinatie.ca si sport reusesc sa fac plimbari ff lungi si sper sa se puna si alergatul.. dupa bebe.acuma serios vorbind incerc sa merg foarte mult pe jos,am incercat cele 20 min pilates,dar dupa vreo trei saptamani am plecat in concediu si cand am revenit nu leam mai reluat.sincer nu vreau sa par ipocrita plangandu-ma de cele 60 de kg ale mele dar as vrea sa ajung cum eram.sper ca sa ma ajutati cu cateva sfaturi si sincer din toata inima sper ca odata cu voi sa am o motivare serioasa pentru ami schimba stilul de viata .va multumesc si nu in ultimul rand felicitari celor care au avut ideea acestui site si slabutelor care am vazut ca au castigat niste lupte destul de grele
mami de davidutzu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de mami de davidutzu; 21 iul 2011 at 23:47:04. Motiv: ps si sa nu uit datimi va rog ceva sfaturi cum scap de "colacelul" de pe burta. nu e imens dar e inestetic.multumesc