View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 02 aug 2011, 20:49:07
Layla's Avatar
Layla Layla este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 32
Dieta: dieta favorita este montignac
Date: 173cm, 63kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnal Layla - Voi fii viitoare slabuta si studenta

Ceau slabutelor de cateva zile analizez bine forumul si mi am dat seama ca aici e locul meu. Mi-am luat inima in dinti desi am cont de mult nu am avut timp sa scriu pe site si sa ma informez pentru k am avut bacul. L-am luat cu bine,am intrat la facultatea de medicina unde mi am dorit. Povestea mea incepe de cand eram mai mica. eram foarte slabuta pana cand mama mi a dat vitamine. pe la 15 ani am inceput sa ma ingras si sa ma mananc foarte mult. mereu am fost mai dolofana si mai solida. am o constructie osoasa. pe clasa a 10 aveam 75 de kilograme din cauza efectului yoyo pe care lam acumulat din cauza pastilelor superslim. a fost un chin fetelor. eram disperata sa slabesc si neavand rabdare sa ma documentez am apelat la pastile. am reusit deabea in 5 luni sa dau jos 15 kilograme. acuma am 63 de kilograme. am 1 73 . stiu ca pentru inaltimea mea e ok asa dar din lipsa sportului forma corpului nu e tocmai placuta. mi doresc sa ajung la 50 sau 53 de kilograme. am avut si probleme cu bulimia m am hotarat sa ma inscriu in comunitatea asta. am probleme cu mancatul pe fond emotional. acuma sunt indragostita si ziua aceasta a fost ultima in care am pus dulce sau mancare seara in gura. eu pot eu vreau. si stiu k cu ajutorul vostru voi reusi pana ajung la facultate sa scap de kilograme si sa mi formez un stil sanatos. sper ca nu m- am intins prea mult!
Layla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2158 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1641 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 867 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]