View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 31 ian 2010, 18:22:53
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Smile Concurs "Ne pregatim pentru hainutele de primavara", Luna XI (1 februarie - 1 martie)

Buna seara slabutelor

Deci, de maine dam startul la noul concurs

Va astept cu inscrieri

si regulamentul aici, daca mai aveti sugestii, va astept cu ele.

Regulament:
  1. Pot participa toti membrii inregistrati pe forumul "Slabute.ro".
  2. Daca vreti sa participati la concurs, anuntati-ma si va trec pe lista participantelor.
  3. Pentru inscriere, trebuie sa ne spuneti numarul de kg actual, numarul de kg propus pentru slabit timp de o luna (cat tine concursul), si urmatoarele dimensiuni (bust, talie, solduri)
  4. Castigatorii vor fi desemnati in urma unui sistem de punctare si castigatorul final va fi cel care isi va atinge targetul.
  5. Ne cantarim in fiecare zi de luni, nu mai des!!!!
  6. Meniul trebuie postat in formatul calculatorului de calorii, faceti copy/paste la meniu si il publicati aici


    Raportul zilnic sau la sfarsit de saptamana
    Nu trebuie sa depasiti numarul de kcalorii inscris la profilul vostru (langa ticker), cel care indica slabitul a 0,5 kg pe saptamana si nu trebuie sa mancati sub 1000 de kcal. Respectand aceste reguli primiti = 15 puncte/meniu (zi)
    Daca ati mancat sub 1000 de kcal sau ati depasit numarul de kcal pentru slabi 0,5 kg/saptamana, primiti = 9 puncte/meniu (zi)


    Pentru miscarea facuta
    (minim 30 de minute, orice tip de sport), primiti - 15 puncte. Pentru masaj anticelulitic, primiti - 5 puncte
    Pentru sauna, primiti - 5 puncte.

  1. Daca slabim atat cat ne-am propus primim 100 puncte
    Daca nu ne-am atins target-ul dar totusi am slabit, pentru fiecare kg pierdut primim 10 de puncte (de ex, eu mi-am propus sa slabesc 5 kg luna asta, daca slabesc 5 kg primesc 100 puncte, dar daca nu am slabit 5, ci numai 4 primesc cate 10 puncte pentru fiecare kg pierdut, in acest fel nimeni nu va fi suparat.
  2. Atentie!!! propuneti-va niste target-uri realiste!!! nu 20 kg intr-o luna.
  3. Nu cred ca e cazul sa spun ca nu trebuie sa trisam, e pe constiinta fiecareia dintre noi, daca vrem sa slabim, vom aborda serios problema.

PREMIU!!! Pe langa kg slabite veti raspunde la un interviu Slabute.ro care va fi posta pe prima pagina a portalului http://www.slabute.ro/
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii