View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 07 aug 2011, 20:40:44
iwhipmyhair's Avatar
iwhipmyhair iwhipmyhair este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iul 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 27
Date: 165cm, 55kg
Mesaje: 81
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnalul lui Iwhipmyhair :)

Buna seara slabutelor! Ma numeasc Maria,am 14 ani si 8 luni fix si sunt noua pe acest forum. Am 1.65 in inaltime si 56 kg. As vrea sa slabesc... Am inceput sa fac jogging de o saptamana,dar din pacate simt ca doar gambele "lucreaza"...
Simt ca nu mai rezist! Imi e mila de mine! De cateva saptamani mananc sub 500 kcal/zi si chestia groaznica este ca m-am obisnuit cu acest lucru De exemplu a adus mama acum doua zile o prajiturica cu multa cicolata,iar mie imi curgeau balele de pofta,dar cand am luat o bucatica am inceput sa vomit. Nici carne nu mai mananc Mi se pare ca orice ingrasa! La masa cand mama face friptura,sau ceva de contine carne,eu ii arunc cainelui pe sub masa fara sa ma vada nimeni pentru ca mi-e rusine sa spun "Nu mai pot fratilor! Daca mananc altceva inafara de legume si iaurt vomit!"
De abia acum constientizez cat rau mi-am facut! Incet,incet am inceput sa mananc mai mult.
De exemplu azi am mancat asa :
De dimineata : un iaurt
La pranza : 2 linguri mancare de varza si 4 linguri salata e varza
Si ca sa mananc si ceva dulce,am luat o cana cu zeama de compot.
Ce credeti despre "meniul" meu de azi? Nu mai vreau sa am o alimentatie sub 500 kcal/zi
Ma puteti ajuta si cu niste sfaturi?
Multumesc!
iwhipmyhair, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1545 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1028 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -4 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat