View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 01 feb 2010, 15:09:52
Supergirl's Avatar
Supergirl Supergirl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Scarsdale
Date: 161cm, 51kg
Mesaje: 312
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Unhappy Supergirls don't cry

Buna!Long time no see!M-am inregistrat de ceva timp pe forum,insa nu m-am gandit niciodata sa imi fac un jurnal.De fapt,la un momentdat nici macar nu ii vedeam utilitatea(no ofence),dar tot ''rasfoind'' cateva jurnale, mi-am dat seama ca pot fi motivante,deci...hop si eu.
Momentan Tikerul meu cam minte pentru ca am 54 de kg(mama lor de sarbatori).Ceea ce vreau sa spun e ca in ultimul timp slabesc mai greu(aproape deloc chiar) si incepe sa devina frustrant.Nu am stat niciodata sa calculez exact caloriile pentru ca nu dispun de rabdarea necesara,insa am aproximat si nu cred ca am depasit 1000-1200.
In ultimele zile chiar am incercat sa ajung sub 1000 (in mare parte am reusit),insa degeaba.
Mentionez ca fac sport 15-20 de minute seara si acum(in vacanta)chiar si dimineata.Deci...sugestii?
Multumesc anticipat.
__________________
Just never forget to be dexterous and deft,
And never mix up your right food with your left.

http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-cry-2534.html
Supergirl, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1856 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1339 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 565 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]