Subiect: Jurnal mihaella
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 11 aug 2011, 07:50:25
mihaella's Avatar
mihaella mihaella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Malu, Romania
Vârsta: 36
Dieta: personalizata
Date: 178cm, 107kg
Mesaje: 476
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnal mihaella

Buna.Am gasit zilele acestea o Dieta cu supa de legume unde zice cam asa:

Dieta cu supa de legume este una dintre cele mai sanatoase modalitati de a ierde in greutate. Aceasta dieta se poate organiza cu usurinte pe sapte zile, mentinand supa ca fel principal si alternand celelalte meniuri. Spre exemplu, o combinatie potrivita este intre lapte/iaurd degresat si cereale bogate in fibre.
De asemenea, in timpul dietei este recomandat sa se evite alcoolul, bauturile carbogazoase, prajelile. Sunt de preferat apa, ceaiurile neindulcite, sucurile proaspete de fructe sau legume.

Supa de legume se prepara din ceapa, ardei, rosii, telina si varza si se poate concuma in orice cantitate.

Planul dietei cu supa de legume
Ziua 1: Se consuma orice fel de fructe (mai putin banane) in orice cantitate, impreuna cu supa de legume.
Ziua 2: Se consuma legume, in special cele cu frunze si verzi (varza, salata, broccoli, fasole, mazare). Se poate adauga in meniu si un cartof copt, alaturi de supa de legume.
Ziua 3: Se consuma fructe si legume (fara cartof) combinate; alaturi de supa de legume.
Ziua 4: Se concuma banane (maxim 8) si lapte/iaurt degresat, in orice cantitate; alaturi de supa de legume.
Ziua 5: Se consuma carne (preparata pe gratar sau la abur) si rosii; alaturi de supa de legume in orice cantitate.
Ziua 6: Se consuma carne (pui, peste, vita sau porc - dupa preferinte; preparata la gratar) si legume (de orice fel); alaturi de supa de legume.
Ziua 7: Se consuma legume preparate la gratar sau tigaie si orez fiert; impreuna cu supa de legume.


Acum vin si eu cu intrebari,a tinut cineva aceasta dieta?ce rezultate ati avut?
mie mi se pare ca seama cu cea facuta cu varza.
Imagini ataşate
File Type: jpg dieta_supa_legume.jpg (17,4 KB, 7 vizualizări)
mihaella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2212 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 663 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]