View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 04 sep 2011, 15:37:19
iCeDoMinO's Avatar
iCeDoMinO iCeDoMinO este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 31
Date: 160cm, 49kg
Mesaje: 17
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Post Jurnal de slabit Adele (iCeDoMinO)

Buna,va citesc de mai mult timp si dupa nenumarate incercari de a slabi,am hotarat ca un jurnal ma va ajuta in scopul meu.Ca sa va povestesc cate ceva despre mine...In general nu sunt grasa,dar am corpul in forma de para,de aceea toata grasimea se depune pe fese si coapse...deci in partea de sus a corpului arat bine,sunt slaba,dar ceea ce e jos e oribilaripioare,celulita,picioare groase...
Deseori am momente cand mananc toate porcariile fara sa ma pot opri,in acelasi timp dandu-mi seama ca imi face rau la sanatate si silueta,asta se intimpla cam de 2 ori pe saptamana cand bag orice in mine in cantitati nelimitate si de aceea nu slabesc,insa in celelalte zile sunt foarte atenta la ce mananc si cat.
Azi este a doua zi cand mananc sanatos:cereale,fructe,legume,peste si cat mai multa apa.As vrea sa gasesc aici sprijin pentru a duce un mod de viata sanatos,sa ma tragetzi si de urechi cand va fi nevoie,astfel imi va fi rusine si poate nu voi mai manca fara sa gandesc
iCeDoMinO, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1823 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 790 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]