View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 06 sep 2011, 22:01:21
vio ce doreste sa slabeasca's Avatar
vio ce doreste sa slabeasca vio ce doreste sa slabeasca este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: FRUMUSICA, Romania
Vârsta: 51
Date: 167cm, 109kg
Mesaje: 2.799
Aprecieri acordate: 3.082
Am fost apreciat(a) de 2.316 ori in 1.319 mesaje
Implicit Corectare forma picioare

Am fost doi ani factor postal,am batut strazi de la tara in lung si lat si aveam corp si picioare frumoase.Sunt zece ani de atunci....Ma uit cu jale la foto. de atunci ,aveam cam 75 kg. si ma placeam asa ,nu eram slaba dar eram,, frumoasa ''.Acum picioarele s-au facut ca niste butoaie,greoaie ,fara pic de feminitate la ele.Imi spune si mie vreo slabuta daca a patit asa ceva ?Oare mai pot redresa forma picioarelor sa port si eu o fusta macar pana sub genunchi?Mentionez ca acu stau numai asezata si scriu la hartii si miscare fac doar cand ajung acasa ,prin gradina,in casa,si de pe 1.09.am inceput sport simultan cu dieta.Port fuste f.lungi si aproape tot timpul pantaloni,unde mai pun ca si sanii sunt iarasi dezvoltati,si aici sunt necajita ca toate hainele ce-mi vin in talie nu le pot purta din cauza sanilorInca o durere am :combate cineva mitul ca daca bunica ,mama,in fine rudele tale au fost si sunt plinute tu nu poti slabi ca ,vine vorba, e genetic?????si nu te pui contra naturii????Ei astea sunt incurajarile ce le primesc eu atunci cand vine vorba de a slabi -slabire.....Nu stiu daca voi da jos cat mi-am propus dar stiu ca am facut cel mai frumos pas din ultimii ani intrand in aceasta comunitate ,unde ma relaxez in primul rand si cred ca voi invata multe.....pe curand fetele...
vio ce doreste sa slabeasca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2367 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1593 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat