Subiect: Jurnal Onycka
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 07 sep 2011, 00:53:21
onycka's Avatar
onycka onycka este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 82
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal Onycka

Buna!numele meu este oana,am 17 ani si sunt din buzau.sunt noua pe acest forum(adica am cont de 1 an si ceva dar nu am intrat in discutii cu nimeni,nu stiu de ce,probabil de teama ca nu o sa fiu bagata in seama).acum am decis sa imi fac si eu propriul meu jurnal.in felul acesta imi va fi mai usor sa primesc sfaturi de la voi ca sigur voi avea nevoie.
Sa va spun povestea mea!eu de mica am fost mai plinuta dar acum 2 ani ajunsesem in ultimul hal,cantaream 76 de kg dar nu imi faceam prea multe griji.ce m-a ambitionat sa slabesc?prietenul meu care mi-a zis ca aratam bine in clasa a 5 a(pe atunci aveam 58 de kg si incercam tot felul de diete minune ca ma vedeam grasa si uite asa am ajuns la 76 de kg).si asta m-a ambitionat foarte mult dar nu numai asta.prin februarie 2010 am inceput sa imi schimb obiceiurile alimentare,am facut sport cam zi de zi si am ajuns in vara 2010 la 62-63 de kg.tinta mea era de 53 de kg dar m-am lasat de dieta si am pus la loc 4 kg in decursul unui an,ajungand la 66-67 de kg.in aceasta vara insa am decis ca trebuie sa reincep lupta.acum cantaresc 61-62 de kg si nu am de gand sa mai renunt si de aceea as avea nevoie de putin sprijin din partea voastra.sunteti o comunitate foarte prietenoasa.nu trece o zi fara sa nu intru pe site si sa va citesc.
Acum nu tin o dieta anume.nu mai mananc prajeli,dulciuri,sucuri nu beau.incerc sa mananc sanatos in limita a 1200 de cal cam asa.sport fac cam de 3-4x pe saptamana si anume tae bo.pana acum sunt multumita de rezultatele mele.sa speram ca o sa fiu multumita si in continuare.maine voi reveni cu cateva meniuri.acum e tarziu si o sa ma bag la somnik.
Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea si va astept pe la mine!va pup slabutelor