View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 15 sep 2011, 09:53:05
iustina1988's Avatar
iustina1988 iustina1988 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 24 aug 2011
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 35
Dieta: de slabire
Date: 174cm, 63.8kg
Mesaje: 103
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnalul meu de... chinuri!!! iustina1988

buna... m-am hotarat sa imi fac si eu un jurnal! de vreo 3 saptamani cunosc forumul si mi-am zis ca se merita. despre mine ce sa va spun...am 23 de ani. 174cm inaltime. pe data de 24 august cand am gasit acest loc minunat aveam 70 kg. acum cateva zile cand m-am cantarit ...65. primele zile papam 1100-1200 kcal si domnul billy binenteles foarte prezent in viata mea de atunci! dar spre disperarea mea cred ca o dau in bara. de vreo 3 sau 4 zile nu ma mai pot abtine de la dulce, in total pap 1700 kcal plus minus! ma gandesc numai la lucruri interzise gen fripturi,cartofi prajiti etc. de exemplu alaltaieri seara am mancat prajitura cu mere vreo 100 gr. dar dupa....mai vroiam. mi-am zis ca nu e bine sa mai mananc si m-am gandit ca voi manca a 2 a zi de dimineata. toata noaptea a fost un chin,m-am gandit numai la blestemata aia de placinta. in sfarsit venise dimineata. m-am trezit inaintea ceasului desteptator si m-am dus direct la placinta si amm mancat pe rupte vreo 700 kcal in total. dupa aia o mare senzatie dezamagire fata de mine insumi si mult sport. dar ca sa fie toata ziua nasoala am ajuns sa pap in ziua aia 1900 kcal. deci clar ma urasc ca am inceput sa fac asta. si ca sa fie totul complet deja mi se pare ca sunt mai grea, burta mea sta sa explodeze si sunt foarte suparata. sper ca voi...cele in care nu se dau asa usor batute ca mine sa ma puteti ajuta sa nu mai fac prostiare de astea.
of....ce bine e....parca mi-am descarcat toata furia pe tastatura.... saracul laptop. va pop si va astept cu un sfat sa de ce nu cu un sut in fund ca sa imi revin la realitate