View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 25 sep 2011, 01:37:47
Chucky's Avatar
Chucky Chucky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Arrow Jurnal LoRy (Chucky) - Sper sa reusesc

Buna.
Sunt noua pe acest forum,il urmaresc de foarte multa vreme,doar ca ,niciodata nu am fost atat de hotarata sa slabesc,incat sa incep sa postez pe acest forum .
Ma numesc Lory,imediat implinesc 16 ani.Am 68 de kg si 1,63 m .
Pana acum am mai avut doar o tentativa de a tine dieta ,in vara anului trecut...dar am tinut doar 3 zile si bine am facut,am renuntat la ea pentru ca ma plictiseam sa mananc in fiecare zi la fel ...
Problema mea e ca parintii mei au un magazin alimentar..care este fix in curte => mananc dulciuri neincetat..
De cand am inceput scoala,de pe 12 septembrie m-am hotarat sa ma pun serios pe slabit,deoarece luna viitoare,in jumatatea lui octombrie,e ziua mea de nastere,si vreau sa arat si eu mai bine ...macar 3-4 kg sa slabesc pana atunci..
Vreau sa slabesc cam 13-15 kg...
Am eliminat dulciurile din dieta,asta a fost cel mai greu pas,adica asta am crezut,dar mi-a fost destul de usor,si mereu cand mi-a fost pofta de dulce am mancat cate un pic,mai bine scap de pofta pe moment,decat sa rabd cateva zile..si cand scap in dulciuri sa nu ma mai opresc
Alta problema e ca beau foarte mult suc chiar si 1,5 l pe zi...apa minerala nu-mi place....o sa trec pe apa plata.
Sper sa ma tin de acest jurnal,ca altfel nu cred ca o sa ma tin de slabit am nevoie de foarte multa ambitie si de multe incurajari...oricum,am sprijinul familiei
O sa scriu ,sper,zilnic tot ce mananc,cat sport fac si toate cele Sper sa fiti alaturi de mine!!!