Subiect: Jurnal roxana69
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 27 sep 2011, 06:39:05
roxana69's Avatar
roxana69 roxana69 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 22 sep 2011
Locaţie: timis, Romania
Vârsta: 55
Date: 172cm, 88kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal roxana69

Buna ziua tuturor, numele meu este Roxana, am 42 ani , 1,72 m si 88 kg. Vreau sa slabesc 20 de kg si imi este foarte greu,am inceput dieta Rina90 ,dar nu stiu daca am sa o pot duce pina la capat, pentru ca am probleme cu dietele pe termen lung, pe parcursul lor imi pierd rabdarea si renunt, mi se pare ca nu slabesc destul de repede, ca eforturile mele sint in zadar,si uite asa dupa ce slabesc 5-6 kg intr-o luna ,renunt la dieta si pun la loc toate kg date jos in urmatoarele 2 saptamini C.red ca am nevoie de o competitie ca sa reusesc ce mi-am propus, am nevoie sa stiu ca nu sint singura pe lume asta care se confrunta cu problemele de greutate pe care le am eu.Si mai sint si o mincacioasa, imi place sa maninc,imi plac prajiturile la nebunie, imi este extraordinar de greu sa renunt la dulciuri.Am ales dieta Rina pt ca pot sa maninc dulciuri ,odata la 4 zile.Sper ca de data asta sa reusesc .Va rog sa ma primiti alaturi de voi ,sa-mi spuneti problemele cu care va confruntati voi si sa le ascultati pe ale mele .Va pup pe toate, si va doresc mult succes in lupta cu kg in plus.
roxana69, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1828 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1311 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 795 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]