View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 07 feb 2010, 22:26:46
andralex's Avatar
andralex andralex este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 165cm, 78kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy jurnalul unui ursulet .

Asta seara imi recunosc pentru prima data ca am nevoie de o dieta ,am nevoie sa mai slabesc.
Am aproape 20 de ani si 75 kg , inaltimea 1.65 arat ca un ursulet plin de straturi.Inca de mica am fost mai durduluie sau cel putin asa credeam ca sunt.Am oscilat mereu in greutate dar acum am ajuns la maximul acceptat.Deja nu imi mai gasesc haine pe masura mea si la 20 de ani deja e ceva deprimant.M-am saturat de felul cum arat.Am o problema si cred k e psihica , mananc incontinu , cu pofta , mananc mult uneori , neregulat , pe ascuns de mama care vrea sa ma puna la slabit(doar cu vorba) , mananc foarte sarat , imi sta gandul numai la mancare.Am cazut in extrema asta din lipsa de ocupatie si stres ,cand sunt un pic suparata mananc , cand sunt singura acasa mananc , de sport ce sa mai zic ,nu am facut niciodata la scoala din complexul sunt prea grasa , iar daca alerg 10m gafai ca un procusor
Am nevoie de un suport psihic , am nevoie de o incurajare , un sfat , mi-am pierdut de tot increderea in mine, nu mai ies din casa , la facultate ma pun in ultima banca ,deja prietena mea imi zice ursulet , nu mai am iubit ...mai bine de atat nu se putea.
Dar sper ca cu ajutorul vostru voi invata cum sa ma ridic si sa ma apuc sa slabesc
__________________
NIMENI NU S-A NASCUT PRIETEN BUN, ACEASTA E UN LUCRU PE CARE IL INVETI PE PARCURS
andralex, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1779 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1262 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]