View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 11 oct 2011, 17:14:36
Sand's Avatar
Sand Sand este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Motivational - despre realizarile tale.

Ce ai realizat/schimbat de cand te-ai inscris pe acest forum? Cu alte cuvinte...ce obiceiuri bune ai acum fata de trecut si de ce obiceiuri proaste ai scapat? Cu ce anume poti sa te mandresti tu personal, sa zici spre exemplu:"Da, acum nu mai beau sucuri cu zahar!" sau "Am 10 cm. mai putin in talie." sau "Toti din familie au inceput sa manance sanatos si se simt mai bine fiindca i-am motivat si pe ei." etc.

Important este si cate Kg. a slabit fiecare fiindca e o mare realizare...insa exista un subiect special pentru asta si nu vreau aici sa ma concentrez asupra Kg. si atat. Restul realizarilor si schimbarilor ma intereseaza mai mult, alea pe termen lung si care au bataie lunga si pentru cei din jur, pentru familie sau cercurl de amici sau pentru tine personal, intim. Deci nu neaparat realizari legate strict doar de Kg. pierdute ci mai mult despre ce a invatat fiecare nou despre nutritie, sport, sanatate, mod de viata etc. si ce a schimbat efectiv la viata lui/ei. Presupun ca pentru multe persoane exista si schimbari produse in minte, self-esteem si altele. Astea mi-ar parea cele mai interesante.

Discutiile sunt libere pe acest subiect.
Răspuns cu citat