View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 12 oct 2011, 12:24:17
Dalinada's Avatar
Dalinada Dalinada este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 11 oct 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 33
Date: 168cm, 67.5kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnalul unei alte visatoare - Dalinada

Buna tuturor cum v ati dat seama din titlu deja si eu doresc sa scot la iveala slabuta din mine ,dar definitv. Problema mea sigur e foarte comuna cu a celor mai multe dintre voi.De cand ma stiu am avut probleme cu greutatea, desi a fi slaba era unul din lucrurile pe care le doream si le doresc cel mai mult.Sunt o gurmanda inraita. La un moment dat ma ofticam, nemultumita si slabeam.mult.asta ca sa ma ngras la loc repede. Am crezut c am reusit sa mi schimb stilul de viata si voi ramane la cele 57 kg de la cele 70 pe care le am dat in lunile din noul an. Dar nu stiu cand mi am pierdut motivatia de a fi sanatoasa si slaba si am inceput sa manc fara sa mi pese. Asta a luat amploare acum, cand inca ma aflu cu gatul in guler, in urma unui accident. Am 5 saptamani deja si sunt "prea bine", fata de cum am fost. Am dat intamplator ieri peste comunitatea voastra si am fost impresionata de voi cele care ati reusit sa va transformati.Ati starnit ceva n mine si vreau sa calc pe urmele voastre, doar, am nevoie de sustinere...si cred ca mi ar fi mai usor si mai drag cu voi pe aproape sa trec prin fiecare zi in acest proces. N aveti idee ce incantata sunt c v am aflat si ati trezit acel ceva ce ma face sa vreau sa ma schimb. sper sa mi fiti alaturi...si eu la randu mi pentru cele care poate vor dori imboldul de a nu renunta de la cineva in aceeasi situatie
Dalinada, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1682 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1165 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]