View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 25 oct 2011, 22:58:42
Cintya's Avatar
Cintya Cintya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 400
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal Cintya - Never lose faith! :-)

Buna fetelor !

Nu stiu cate dintre voi ma veti vizita, insa pentru cele care o vor face, o sa scriu si o scurta descriere.

Am 21 de ani si 81.5 kg. Am avut multe fluctuatii de greutate, de la 65 pana la 90 kg.. Am perioade in care slabesc si perioade in care ma ingras datorita stresului. Sunt o persoana ambitioasa si atunci cand nu imi iese ceva in plan personal ma refugiez in mancare. Stiu ca o persoana cu ambitie ar trebui sa constientizeze ca problemele nu vor disparea odata cu ingerarea unei ciocolati sau a unui meniu de la MC, insa am momente de slabiciune si atunci pierd tot. Am avut de mai multe ori in ultimii anii 65 de kg si tot de mai multe ori am avut si intre 85 si 90 kg..

Sunt o persoana extremista si nu stiu sa ma opresc. Incerc sa fac asta acum, sa controlez ce mananc indiferent de starile prin care trec.

Am mai avut un jurnal dar l`am abandonat. Mi`am facut unul nou in speranta ca ma va ajuta sa ma responsabilizez. Daca voi scrie aici tot ce mananc, probabil imi va fi rusine sa mananc o ciocolata. Stiu asta pt ca, practic, imi e greu sa imi asum cand mananc o ciocolata Mereu imi este rusine si vreau sa uit cat mai repede, asa ca imi va fi rusine sa scriu aici si poate nu voi mai avea caderi si nu ma voi mai refugia in mancare.

Probleme mari nu am, probabil sunt prea rasfatata si am crescut cu tot ce mi`am dorit si am facut mereu ce mi`am dorit, de aceea imi este greu sa ma abtin si mai ales, imi este greu, foarte greu, sa accept ca ceva nu imi iese, fie de natura personala sau profesionala.

Sper ca nu v`am plictisit. O sa stiu in fiecare zi ce mananc, ce sport fac si ce dieta tin.