Subiect: Jurnal kami
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 09 feb 2010, 11:22:07
kami's Avatar
kami kami este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2010
Locaţie: oradea, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie echilibrata fara paine, grasimi, dulciuri
Date: 160cm, 60.0kg
Mesaje: 66
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal kami

Buna fetelor, sunt noua pe forum si in disperata mea lupta cu kilogramele faptul ca v-am gasit pe voi a fost ca o raza de soare in iarna asta rece pentru mine. Sunt o proaspata mamica de bebe nr 3, adica la al treilea copil , care pe 15 februarie face 5 luni. Am fost o tipa supla pina la cea de a doua sarcina ani de zile am avut 52,53 kg.Inainte de al doilea copil intr-un an am ajuns la 57 de kg, dar si eu si sotul eram multumiti la 28 de ani aratam ok. In sarcina am ajuns pina in ziua nasterii la 73 de kg . Am scapat de ele in 3 ani, destul de greu, dar in cele din urma am ajuns din nou la 57. Minunea a tinut cateva luni, in ianuarie 2009 am ramas insarcinata si am ajuns la performanta ca in ziua nasterii sa ma prezint eu si cele 84 de kg ale mele . Continuarea povestii e ca am ajuns acasa dupa o saptamana din maternitate( am facut cezariana) cu 74 de kg- eram incantata , ma gandeam ca in ritmul asta va fi super ok; pina la botez am ajuns la 70.5 - iar era ok.La un moment dat bebe a fost mai agitat si toata lumea sarea cu gura pe mine ca poate pierd laptele si sa termin cu prostiile cat alaptez si uite asa nici nu stiu cum am ajuns din nou la 74.5 kg. Avem o oglinda mare in hol, nici nu ma privesc in ea cand trec pe acolo.
Sper ca am postat unde trebuie. Merg sa mai citesc din urma sa ma umplu de optimism.
kami, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1347 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 831 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]