Subiect: Jurnal DKDenise
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 27 oct 2011, 18:18:01
DKDenise's Avatar
DKDenise DKDenise este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 iul 2010
Locaţie: pitesti, Romania
Date: 1.67cm, 56kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Post Jurnal DKDenise

Buna slabutelor!Dupa ceva timp de urmarit forumul m-am hotarat in sfarsit sa imi fac si eu un jurnal....sper ca nu incalc nici o regula, ma straduiesc. Cateva date despre mine: ma numesc Denia am 18 ani peste cateva luni 19 si am 56 de kg la 1,67...de aratat nu arat rau insa abdomenul meu plat s-a dus as vrea sa mai dau jos...greutatea mea care m-a consacrat ca sa spun asa e de 50 de kg la care nu tin neaparat sa ajung insa as vrea sa ajung la un 51-51,5. Sport fac si sunt destul de activa...acum am reinceput sala.Marea mea problema e ca iubesc dulciurile si desi 2-3 ani nu am mai consumat in ultimele cateva luni am revenit la ele, consumandu-le in fiecare zi de aici si cresterea in greutate.
Sper sa gasesc aici "parteneri de suferinta" care ma vor ajuta sa iau deciziile corecte in ceea ce priveste alimentatia, sprijinindu-ne reciproc.


Un exemplue de alimentatie zilnica:
MD:- omleta cu cas o jumatate de carnat gratar plus 2 feliute kaiser
P,Cenvis, musli, ananas conserva

Din pacate nu pot sa am 5 mese pe zi nu imi permite timpul
Deci am dor 3+apa 1;5L-2L apa ma straduiesc

Daca aveti alte intrebari va astept cu placere sa ma "interogati" insa foarte mult nu voi sta in seara asta pt ca am de invatat pt un test de maine
Inaltimea este incorecta. DKDenise, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].