View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 30 oct 2011, 12:54:33
Ally26's Avatar
Ally26 Ally26 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 38
Date: 169cm, 63kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal Ally26.....lupta cu kg in +

Buna ziua tuturor.

Ma numesc Alina Creta,am 26 de ani,sunt aproape casatorita () si sunt grasuta DAR viitoare slabuta
M-am ingrasat in 5 ani aproape 15 kg din cauza unui stil de viata nesanatos.Fiind mai mult pe fuga,micul dejun,pranzul si cina au constat mai mult in chipsuri,shaworma,hamburgeri si produse de patiserie.Normal ca mancand saworma aproape zilnic la ora 22-23 noaptea m-am ingrasat

Am hotarat sa spun STOP in urma cu 2 luni.Atunci,vazand ca logodnicul meu care si el s-a ingrasat tot 15 kg si tot odata cu mine a reusit sa dea jos 10 kg am decis ca e timpul sa pun si eu piciorul in prag si sa ma apuc de slabit.Am tinut o dieta de 18 zile disociata ( 1 zi macaroane cu branza,2 zile orez fiert,3 zile cartofi prajiti etc) si cu ajutorul ei am reusit sa slabesc 6 kg pe care nu le*am pus inapoi (si am cam 2 luni de cand am terminat dieta). Acum imi doresc sa mai slabesc inca 3,5kg pana la sfarsitul anului iar de la 01.01.2012 sa ma apuc de dieta Rina's 90 ,sa scap definitiv de kg in + si sa ajung la mult dorita greutate de 58 kg.Eu una sunt convinsa ca o sa reusesc dar am nevoie da sustinere si de aceea am intrat la voi in ''casuta'' pentru ca sunt convinsa ca aici voi gasi sustinerea de care am nevoie.

Va multumesc ca m-ati primit la voi in casuta si va multumesc anticipat pentru sustinere
Va pup.
Ally26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1606 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1089 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]