View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 09 feb 2010, 17:24:13
nic1313's Avatar
nic1313 nic1313 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2010
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 46
Dieta: aprox. 1200 cal./zi
Date: 160cm, 71kg
Mesaje: 82
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnal Nic1313 - ma bucur ca existati!

Nu as fi acum la a 5 a saptamana de regim daca nu as fi descoperit comunitatea voastra.
Nu am timp suficient sa studiez corectitudinea meniurilor mele sau informatiile f. utile pe care le dati voi, deoarece bebe de 6 si 1/2 luni imi ocupa f. mult timp, dar ma straduiesc.
Am 32 ani si de pe la 12, 13 ani am fost tot timpul o grasuta, am incercat diverse regimuri dar nu sunt o ambitioasa si n-am dus nimic la capat. Greutatea mea a luat-o vesnic razna cand sus cand jos, si din pacate am slabit cel mai mult cand am fost bolnava(9 kg in 3 sapt). Nu ma reusit sa mentin aceste kg(62), si am ajuns din nou la 70 iar dupa ce am nascut aveam 83. Acum am 79.2kg. Am inceput cu supa de varza pe 7 ian. 2010, dar mai mult de 2kg nu cred ca am dat jos. Oricum supa e oribila. Ideea era sa ma obisnuiesc cu mai putina mancare. Am continuat incercand sa-mi fac niste meniuri pana in 1200 cal. Probabil slabeam ceva mai mult daca nu mergeam pe la ai mei care tot timpul sarbatoresc ceva, ba ziua lui tata, ba lasatul secului cu niste placinte si niste fripturi.......
Cand doarme bebe( care nu prea doarme in casa, doar afara, da' nu e vremea potrivita) incerc sa fac ceva miscare, abdomene si stepper cam 30 min.
Poate tura asta reusesc cu ajutorul vostru si ajung si eu macar la greutatea din clasa a 8a: 60 kg.
nic1313, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1818 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1301 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1173 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]