View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 01 nov 2011, 09:20:01
gyana13's Avatar
gyana13 gyana13 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 25 oct 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 171cm, 64kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal by gyana13

Buna tuturor slabutelor.Numele meu este Georgiana, am 24 si sunt mamica de 10 luni, si in urma sarcinii am ramas cu burtica, nu prea mare...dar se vede urat.De 12 zile am inceput o dieta cu tarate de grau si ceai de soc. Sa iau cate 2 lingurite de tarate de 5 ori pe zi si sa beau cate 3 cani de ceai de soc.E drept ca in 6 zile am slabit 900gr, dar imi e greu sa nu mananc dupa 6-7 seara si s renunt la dulciuri.Am momente cand nici nu ma ating de dulciuri si nici nu ma gandesc la ele....offf dar ispitele astea isi baga coada, inainte nu mancam nici paine...dar acum as manca si cate o paine...offff..Mi-am luat banda de alergat de o saptamana si ma gandesc ca facand aproape zilnic minim 30 minute de banda ca intr-o zi o sa scap si eu de burtica urata.Exista o cura in care sa slabim si sa ni se traga si burta.....nu cred...eu va pup pe tote slabutele, mult spor si vointa la slabit,si sunt nerabdatoare sa ascult sfaturile voastre.
gyana13, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1644 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1127 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]