View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 10 feb 2010, 02:53:42
Extasssy's Avatar
Extasssy Extasssy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta Hipocalorica 1200-1400 calorii
Date: 162cm, 89.1kg
Mesaje: 2.845
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 20 ori in 8 mesaje
Implicit Interpretare vise...

Buna Slabutelor,

Ce mai faceti?
Eu sunt in general o fire foarte realista si incerc sa stau cat mai aproape de ratiune ori de cate ori pot... Nu cred in vise in general... Totusi am uneori cate un vis care ma impresioneaza atat de tare inca incep sa ma intreb oare ce poate insemna...

In prezent 2 interpretari ma obsedeaza:

Visul 1...
L-am avut in urma cu cateva saptamani... In vis eram intr-o sala cica la un examen (totusi sala era sala de clasa din liceu - unde am facut toti cei 4 ani)... In vis erau o gramada de oameni pe care nu ii cunosteam... Totusi la o banca in spatele meu si o banca spre dreapta era o colega de-a mea din generala (mi-a fost colega din clasa I pana in clasa a IVa... iar in octombrie anul trecut a murit din pricina unei tumori... nu o mai vazusem de ani de zile pana sa o vad la priveghi). Ea imi soptea ce sa scriu (nu imi mai amintesc ce scriam, ce examen era, nimic de genul asta)... Si ea dicta si eu scriam... Totusi scriam fara sa ma uit pe foaie ... Ma uitam numai la ea pentru ca imi zambea... Apoi m-am trezit!!!

Visul 2...
L-am avut chiar in seara asta si cred ca m-am trezit inainte de a mi se intiparii foarte multe elemente in minte... Stiu ca eram ingrozita de un sarpe... Un sarpe mare ca un piton (nu il vedeam, nu era prin zona in visul meu dar era k si cum il simteam)... Cineva a venit la mine si mi-a zis ceva (persoana nu stiu cine era dar era un barbat tanar si nu imi aduc aminte nici ce a zis), ceea ce mi-a zis m-a inspaimantat si mai tare, am inceput sa tip si sa ma agit ... M-am trezit si m-am uitat in jurul meu sa ma asigur ca nu era nimic real...

Daca va pricepeti la asa ceva chiar sunt foarte curioasa ce ar putea insemana...
__________________
Un șir neîntrerupt de mici acte de voință dau un rezultat mare.
Charles Baudelaire

Extasssy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Extasssy; 10 feb 2010 at 02:56:10.
Răspuns cu citat