Subiect: Jurnal JAYEN
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 10 nov 2011, 14:45:26
Jayen's Avatar
Jayen Jayen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 nov 2011
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Mancare sanatoasa + sport!
Date: 164cm, 75kg
Mesaje: 90
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 14 mesaje
Smile Jurnal JAYEN

Buna slabutelor!
Ma numesc Jayen si am 18 ani,165 cm si 66 kg.Sunt noua in comunitate si impart acelasi vis cu voi:vreau sa slabesc.Dar nu vreau sa slabesc luna asta si celalta sa pun kg din nou,cum am facut vreo 2-3 ani la rand.Pentru incep imi doresc sa ajung la 58 de kg,cred ca poate fi greutatea mea ideala.Daca nu ma insel de 6 ani nu mai am aceasta greutate "58".Ma identific cu voi la multe lucruri :in fiecare zi spun ca de maine gata,de maine slabesc si asa trec zilele mele in care in loc sa slabesc un pic,ma ingras mai mult .Adevarat este ca nu stiu ce dieta sa urmez,singurul lucru clar care il am este ca trebuie sa slabesc,macar pentru faptul cand ma uit pe strada dupa o fata slabuta sa zic:aaa,eu arat mai bine ,nu sa ma uit cu tristete si sa ma gandesc oare voi arata si eu asa candva .Am sa va comunic ce dieta urmez chiar azi sper.Va multumesc ca cititi randurile mele si orice sfat care mi-l puteti adauga fi fi binevenit.
P.De cateva zile citesc jurnale si vad ca multe dintre noi au reusit sa slabeasca,eu vreau sa fiu una dintre ele.
Jayen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2016 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1499 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1242 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]