View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 19 nov 2011, 20:25:58
yana42's Avatar
yana42 yana42 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

“Oare cum o fi, să POȚI PURTA o rochie rosie,…. mulată,…cu șlițul lung, pe un picior,, cum o fi să simți “acele” priviri admirative...??”
CHIAR DACĂ AM TRECUT DE 40 DE ANI !..,
- îmi doresc să pot purta măcar…o pereche de blugi!
- îmi doresc să mă pot privi in oglinda cabinelor de probă!
- îmi doresc sa merg la shopping si să nu ma enervez!
- îmi doresc să scap de privirile “dispretuitoare” ale vanzătoarelor …slăbute!
- îmi doresc sa scap de hainele astea largi negre si urate!
Nu găsesc o explicație rațională care să-mi justifice ignoranţa şi nepăsarea…pentru felul în care arăt…
N-am fost o slăbuţă niciodată! Oscilam în jurul a 57 de kg /1,60cm. Mai degrabă complexată …ceva aripioare şi-un fund bombat.. Acum „se poartă”, dar dacă este prea mare .. nu se pune.
M-am mutat de câţiva ani la munte …şi am descoperit „weekendul la grătar” … Fruuumoos… n-am ce zice! Muuuultăăă mâncare „BUNĂ”. Şi-au mai fost concediile, sărbătorile, zilele onomastice şi … linişte şi bine. Aaa …uitasem … mai am „o scuză”. M-AM LASAT DE FUMAT ! Am 1 an şi 2 luni. Şi aşa am ajuns la 73 de kg.
Oscilaţii de greutate am mai avut (3-4 kg maxim), dar întotdeauna „când mă ambiţionam”, în câteva săptămâni dădeam jos. Prin înfometare desigur.
Si cred că e timpul să-mi revin! …DAR CUM?
Cred că nu-mi mai „permit” înfometarea …si-am să incerc Montignac.
Nu sunt prea informată şi aştept cu drag sfaturile voastre.
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]