Subiect: Jurnal Nanei
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 13 feb 2010, 14:33:58
nanei's Avatar
nanei nanei este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2010
Locaţie: bacau, Romania
Vârsta: 45
Dieta: 1200-1250cal pe zi
Date: 170cm, 72.3kg
Mesaje: 606
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 159 ori in 46 mesaje
Implicit Jurnal Nanei

Buna fetelor!!!!!Sunt noua pe acest forum dar experienta in curele de slabire am destul de multa.Inainte de toate numele meu din buletin este Oana.Nanei vine de la baietelul meu care cand era mic nu putea sa zica ca il cheama Andrei si zicea nanei.O sa incep cu inceputul.Am 31 de ani ,in luna Mai fac 32.Acum am asa cum am scris 75.5 kg.Din copilarie am fost un copil grasun.Mereu am tinut diverse cure de salbire chiar si infometare dar la forma dorita nu am ajuns de cat o data in viata si asta nu a durat de cat 2 ani.In primul an de facultate l-am cunoscut pe sotul meu .A fost dragoste la prima vedere nu mai ca eu nu eram multumita de cum aratam.Aveam 1.70 si 75 de kg.Aveam in talie 60 dar eram ffff bulanoasa.(dar foarte).De la jumatate in sus eram bine dar de la jumate in jos ....................jale.Indragostita fiind si dorind sa arat bine am tinut o cura de slabire de 2 saptamani ,dar in care am slabit 12 kg.Fericirea pe care o simteam cand toata lumea imi zicea cat de bine arat nu v-o puteti imagina.2 ani nu am mancat paine deloc,dar deloc,lucru care a facut sa nu pun in greutate.Dupa acesti 2 ani m-am casatorit si imediat am ramas insarcinata..........fericirea a fost direct proportionala cu kg luate in timpul sarcinii.Adik am luat 22 kg in 9 luni.Dupa nastere am ajuns la greutate de 75 kg.Problemele,noua meserie de mamica m-au facut sa nu realizez si chiar sa ma simt bine asa.Si asa am ramas 6 ani de zile,adik pana in anul 2009 in luna februarie.Cand m-am hotarat sa mai fac un copil.Am ramas fff repede insarcinata si dupa 6 sapt am aflat ca era o sarcina GEMELARA.Bucuria care o simteam nu v-o pot explica.Dar imediat dupa aceasta veste minunata am aflat ca era o sarcina oprita din evolutie.Dar in acest timp am luat 5 kg ,deci am ajuns la 80 de kg.Din cauza durerii si a stresului nu am mai tinut cont cum arat si am ajuns la 84 de kg.Intr-o seara, acum in Ianuarie m-am uitat in oglinda si am vazut.......UN MONSTRU.Si atunci am realizat ca nimeni nu imi mai aduce inapoi copii ca Andrei are nevoie de mama si ca e timpul sa imi schimb viata.Si asa am facut.Si acum vorbiti cu o mamiica de 75.5 kg care si-a schimbat modul de viata care cand se uita in oglinda ii place cat de cat ce vede si care are puterea de a merge mai departe si de ajunge la o greutate normala.Cam asta e povestea mea si cam atat am vrut sa va povestesc si vroiam sa va zic ca daca e vointa putem munta muntii.Bafta la toata lumea si sa ne vedem slabute.Pupici
nanei, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1683 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1166 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 909 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]