View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 07 dec 2011, 19:52:02
Aness's Avatar
Aness Aness este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2010
Locaţie: Valcea, Norvegia
Vârsta: 32
Dieta: incerc sa mananc cat mai sanatos posibil
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 917
Aprecieri acordate: 1.913
Am fost apreciat(a) de 1.505 ori in 664 mesaje
Implicit Vreau sa fiu din nou o slabuta!!! Jurnal Aness

Azi sunt foarte suparata pe mine.Inca o zi esuata de dieta.Dar sa incep cu inceputul...
In 2008 aveam 59 de kg.Am venit la parintii mei in Italia si m-am intors in tara la sfarsitul verii cu nici mai mult ,nici mai putin de 72 de kg.M-am apucat de sala,de aerobic dar fara nici un rezultat,mereu gaseam scuze sa nu ma duc,si mancam foarte multe dulciuri pe ascuns ,adica fara sa fiu vazuta de vreo prietena,colega ,rude.Astfel am ajuns ca in vara anului 2010 sa am 95 de kg.Din 2010 si pana acum am slabit ajungand in prezent la 82 de kg.Cred ca aceste kg le-am slabit datorita faptului ca am inceput sa lucrez si nu am mai avut atata timp liber pentru a manca.
Imi doresc foarte mult sa ajung la 65 de kg macar,dar nu am nici o tragere de inima..din 2008 de cand am inceput sa am probleme cu greutatea ,aproape zilnic imi spun:de maine incep dieta,de luni,dupa data de 1 a lunii,dar niciodata nu ma tine mai mult de 4-5 zile si apoi incep din nou,gasesc mereu motive sa mananc in nestire(ca e ziua lui mama,ca e nu stiu ce sarbatoare,si chiar si motive aiurea cum ar fi ca de ce sa tin regim ca sunt obosita ca aseara m-am bagat la somn tarziu,iar ca sa pot slabi trebuie sa fie odihnit corpul).Uneori cred ca sunt nebuna,nebuna dupa mancare,orice fel de mancare,important e ca rontai ceva.De exemplu azi ,m-am trezit de dimineata cu gandul ca azi e din nou prima zi de dieta.Am baut un pahar mare cu apa si apoi dupa o jumatate de ora am mancat niste branza light cu paine si lapte degresat,pe la 10 am baut un ceai verde cu lamaie ,iar la pranz am mancat niste ficatei cu ciuperci la cuptor fara ulei ,o salata de rosii cu ceapa si putina paine.Apoi as fi vrut sa mai beau un ceai ,iar deseara sa mananc un fruct si sa merg la aerobic,dar de unde??? La ora 3 ,la nici o ora dupa ce mancasem ma apuca foamea si iar gasi motiv sa intrerup dieta (motivul nu il mai spun ca e de tot rasul),astfel ca am mai mancat un kebab urias (lucrez la un kebab) 3 kinder pinguin si 3 doze de cola. Cred ca nu sunt sanatoasa la cap..cand ma gandesc la mancare si nu mmananc parca mi se face rau,iar cand foamea invinge dieta parca ma eliberez,parca ma simt linistita cand mananc.Nu e vorba chiar de foame ,nici nu stiu cum sa explic,pur si simplu imi place sa mananc,nu neaparat ca imi e foame.
Pfff ce mult am scris..Cert e ca vreau sa slabesc,iar maine e din nou prima zi de regim.Sper sa nu fie iar o alta zi de esec.Cum sa fac sa nu ma mai gandesc la mancare???Fetelor ajutati-ma
O sa scriu toate gandurile in acest jurnal,ceea ce mananc ,prin emotiile psihice prin care trec cand ma apuca foamea ,poate asa cu ajutorul vostru o sa reusesc sa slabesc.