View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 28 dec 2011, 01:12:33
crissualina's Avatar
crissualina crissualina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 13 dec 2011
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 36
Date: 167cm, 37kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnal CrissuAlina

Nici nu stiu exact cum sa incep...ma numesc Alina , am 23 de ani(24 in februarie) sunt din Constanta...am 167cm si 97 kg...am descoperit acest site prin intermediul surorii mele care incearca sa ma motiveze sub orice fel sa slabesc...zilele trecute ma intreba daca nu sunt curioasa cum as arata slaba..sincer ...asta ar fi lucrul pe care mi-l doresc cel mai mult..lucru care m-ar face sa ma privesc cu alti ochi..am pierdut mult din cauza acestor kg in plus...am incercat de multe ori sa slabesc...dar am si renuntat de tot atatea ori...suntem in a 3 a zi de Craciun...urmeaza Revelionul si mi-am propus pentru Anul ce va urma o alta "eu"...vreau sa scap de kg in plus care m-au tinut atata timp pe loc, sa-mi recapat increderea in mine..sa invat sa ma iubesc.
Am vazut atatea povestiu de succes,atatea fete frumoase,motivate,ambitioase,increzatoare in fortele proprii...si as vrea sa devin una dintre ele..pentru ca pot...si pentru ca merit...imi pare bine ca v-am cunoscut si stiu ca impreuna vom reusi.
Pentru inceput voi renunta la dulciuri,sucuri carbogazoase,prajeli...si voi incluide in cele 3 mese zilnice ..pui,peste legume fructe branzeturi si iaurturi degresate + multa miscare
crissualina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1479 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 962 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de crissualina; 28 dec 2011 at 01:23:05.