View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 29 dec 2011, 21:37:52
sufletdecopil's Avatar
sufletdecopil sufletdecopil este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 dec 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Date: 157cm, 53.5kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal sufletdecopil

Buna seara!Sunr noua pe aici si mi-am faut cont vu gandul ca aici voi avea parte de sustinere si ajutor.Ma numesc Maria am 17 ani si jumatate ,157 cm si 53,5 kg.As dori tare mult sa ajung macar pana la 49 de kg,as fi multumita.Mentionez ca sunt informata cu tot ceea ce inseamna diete,infometare,sport etc...dar la mine nu prea functioneaza.De mika am tinut diete si tot am tinut'o asa..slabesc,ma ingras,slabes,ma ingras.Pofta de manare nu prea am,insa mananc ori de cate ori ma simt stresata,suparata,plictisita sau dak vad ceva buni uite asa nu pot sa tin dieta,si pe deasupra mananc ft mult,mai ales pe timpul vacantei,cand ma simt pplinutza si ma gandesc la slabit,mai tare ma ,,ia"nervi si ma arunc in mancare,sorry.Cat despre sport nu fac mai nimik,pe timpul vacantei,in timpul scolii fac aproc. 1-2 h zilnik mers pe jos ,imi este foarte bn aceasta...totusi ma bucur k desi nu fac sport in sensul adevarat nu am pus mai mult de 2 kg in 5 luni,avand in vedere la cat am mancat.Scz k am fost asa directa ,dar pur si simplu am nevoie de voiiii!!!!!
sufletdecopil, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1514 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 997 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]