View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 04 ian 2012, 19:49:47
Cuore's Avatar
Cuore Cuore este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2012
Locaţie: Buc, Romania
Vârsta: 59
Date: 174cm, 90kg
Mesaje: 44
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Angry Jurnal Cuore - Azi m-am hotarat sa slabesc

Buna fetelor,
Azi m-am inscris pe pe pagina slabute.ro.
Deci inca nu sunt obisnuita cu navigarea pe pagina dar ma voi descurca eu. (Asta sa fie problema mea cea mai mare.)
Deci revenim. Suntem la inceput de an 2012.
si.........
Anul acesta mi-am propus sa slabesc.
Am 1,74m si 95 kg.
M-am rasfatat de sarbatori , am mancat si am baut cum se cuvine.
DARR
anul acesta 2012 mi-am propus sa slabesc.
Azi am inceput serviciu mi-am propus sa fie prima mea zi de regim.
Hmmm regim impropiu spus pentru ca nu m-am hotarat cum sa-l tin.
Asa ca in lipsa de regim prescris si foarte suparata pe mine ca ma aflu in situatia asta am reusit sa mananc 4 grapefruit, 2 la pranz si 2 seara, am baut apa (nu toti cei 2 litrii care se cer ) si ceai verde.
Regim, da, nu m-am gandit. Dar cum spune vorba aia din strabuni "pofta vine mancand" oare de ce sa nu fac eu invers.

Acum 12 ani m-am lasat de fumat BRUSC. A fost foarte greu dar am reusit. Nu vreau sa-mi aduc aminte cat de greu a fost dar vreau sa va spun ca ceea ce m-a ajutat mult atunci nefiind internetul din ziua de azi a fost sa citesc reviste si dictionare medicale care descriau oribile boli care sunt provocate de fumat.

Acuma neffind vorba de un viciu ma gandesc ca suportul vostru ma va ajuta sa realizez ce mi-am propus si ceea ce-mi doresc nespus.

Cine poate sa ma ajute sau chiar sa ne facem un meniu impreuna sunt deschisa sa colaboram.

Imi propun sa continui sa va povestesc,
Va pup si o seara buna
Cuore, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1843 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1326 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]