View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 06 ian 2012, 19:59:20
Danielam's Avatar
Danielam Danielam este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Hipocalorica
Date: 170cm, 83.3kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal viitoare slabuta - Daniela (danielam)

Buna fetelor!

este pentru prima data cand postez un mesaj pe un forum, insa am mare nevoie de ajutor!

Voi incepe cu o scurta prezentare: ma numesc Daniela, am 26 ani, 1,70 si am ajuns in momentul acesta la 88 kg. Am avut de mai multe ori variatii mari de greutate, slabit 10-15 si pus la loc, de 2 ori cu ajutorul unui nutritionist iar alteori prin infometare. Acum am reusit performanta de a pune peste 30 kg. Problema este ca nu mai reusesc sa ma controlez. Este un mancat bolnav, mananc cat mananc dupa care imi pare rau, ma simt vinotata si imi propun ca din acest moment sa incep dieta. Niciodata nu reusesc insa sa o fac. Simptomele sunt cam aceleasi ca si la bulimie, mai putin provocarea varsaturilor. Merg la aerobic de 5 ori pe saptamana de jumatate de an insa nu reusesc sa ma mobilizez in provinta dietei.

Please help, cum va mobilizati voi?

Va doresc o seara frumoasa!
Danielam, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2127 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1610 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 836 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]