View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 08 ian 2012, 14:52:58
mituica loredana's Avatar
mituica loredana mituica loredana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 ian 2011
Locaţie: bolbosi, Romania
Vârsta: 38
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 93kg
Mesaje: 182
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Post Jurnal mituica loredana

Am inceput o diete sau cum vreau eu sa spun un stil de viata sanatos.lupta cu kg nu am avuto din totdeauna, atunci cand ma-m casatorit aveam vreo 50 kg.
Dupa 8 luni de la casatorie am ramas insarcinata , in primele luni de sarcina am avut niste stari de rau de mi-au mai dat catevakg jos. Dupa vreo 4 luni de sarcina s-a pus o pofta de mancare pe mine de mancam si zi si noapte. acum cand ma uit in urma ma speri de cat mancam
Atunci cand a venit timpul sa o aduc pe lume pe fica mea aveam 90kg. Vreau sa va spun ca de atunci nu mi-am mai revenit la kg pe care le-am avut la inceput,din contra am mai pus in plus
La 5 ani diferenta am mai adus pe lume un baietel , dupa nastere am reusit cu ajutorul unr pastile sa slabesc dar dupa ce nu le-am mai luat sa te tii doamne la kg, am ajuns sa am in prezent 100kg.
Acum am inceput cu ajutorul slabutelor sa imi schimb stilul de viata si sunt convinsa ca o sa fiu slaba cum am fost odata
mituica loredana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1935 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1418 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]