Subiect: Jurnal m1rela
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 12 ian 2012, 21:33:24
m1rela's Avatar
m1rela m1rela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Medgidia, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Mancat sanatos + miscare
Date: 165cm, 80kg
Mesaje: 4.265
Aprecieri acordate: 162
Am fost apreciat(a) de 264 ori in 184 mesaje
Smile Jurnal m1rela

Buna fetelor!Ma numesc Mirela ,am 36 de ani si 92 de kg..Imi doresc din tot sufletul(cu ajutorul lui Dumnezeu si cu suportul vostru) sa slabesc 20 de kilograme.M-am hotarat sa urmez dieta Rina's de 90 de zile. Sunt la inceput, in a-4-a zi de dieta si pot sa spun ca nu e foarte grea.Am adoptat aceasta dieta ptr. ca in fiecare a 3-a zi de dieta am voie sa mananc si ceva dulce (adica ciocolata neagra care este preferata mea) si nu in ultimul rand imi permite sa mananc fructe in fiecare zi.In rest mananci sanatos,nu combini periculos alimentele intre ele(disociere).Sport fac acasa (am bicicleta,stepper,greutati potrivite mie si banca de abdomene).Inca nu m-am cantarit...nici nu vreau asa repede.Am hotarat sa ma cantaresc o data la o saptamana.Sotul meu tine aceasta dieta impreuna cu mine ptr. a slabi si el 15 kg. in acest fel fiindu-mi si mie mai usor.Ne sustinem unul pe celalalt.Daca nu slabesc cele 20 de kilograme in aceste 90 de zile,voi continua visul meu de a fi o slabuta (asa cum eram la 20 de ani)...Mi-as dori sa stiu si alte pareri in legatura cu aceasta dieta.Cate kilograme ati slabit,cat de greu v-a fost sa o duceti la capat ,daca ati avut momente cand ati vrut sa renuntati si ce v-a mobilizat incat sa nu renuntati....Imi doresc suportul vostru ptr. a-mi fi mai usor si sunt sigura ca aici il voi gasi.Va pup si va doresc mult succes si puterea de a rezista in fata tentatiilor! Promit ca o sa va tin la curent cu rezultatele mele in lupta cu nesuferitele astea de kilograme.
m1rela, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
m1rela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2222 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1705 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 931 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]