Subiect: Xbox Kinect
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 24 ian 2012, 05:05:29
OtiliaIon's Avatar
OtiliaIon OtiliaIon este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mai 2010
Locaţie: Ilfov - Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Invat sa-mi controlez greutatea
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 513
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Xbox Kinect

Am ajuns sa am la dispozitie un Xbox Kinect iarna asta. E o consola de jocuri pentru TV/PC doar ca spre deosebire de Wii nu iti mai trebuie telecomanda, senzorul Kinect iti depisteaza miscarile corpului. Ceea ce insemna multa miscare!

Am intrat pe forum sa vad ce jocuri pentru Kinect recomanda slabutele dar cum nu am gasit nimic despre asta deschid eu topicul. Mai intai despre consola in sine si apoi despre jocuri.

Consola Xbox 360 Kinect

Ce NU mi-a placut:
- costa foarte mult din punctul meu de vedere: 1200-1600 de lei, bine ca n-am dat eu banii pe el
- necesita foarte mult spatiu: 2-3 metri si trebuie sa ai grija la lustra si la obiectele din jur
- cateodata nu-ti recunoaste mana si navighezi dificil prin meniu
- zgarie cd-urile usor si veti vedea cand vorbesc de jocuri de ce e asta o mare problema
- senzorul necesita un amplasamant special: de la 0,6 pana la 3m distanta fata de sol

Ce mi-a placut:
- tehnologia e diferita de tot ce a fost pana acum: persoanjele te imita bine
- ai si controller in caz ca nu-l mai vrei pe senzor
- il poti folosi si ca sa vezi filme sau altele
- are voice recognition

Din jocurile pe care le-am testat pana acum cele mai ok mi se par:

Joc 1: Dance Central 2

Mie cum imi place sa dansez am incercat toate rutinele de dans

Ce nu mi-a placut:

tot cu pretul incep: 215 lei
navigat greoi prin meniu

Ce mi-a placut:
multe melodii dansabile si noi
rutine interesante de dans, inveti miscari tari

Joc 2: Kinect Adventures

Ce nu mi-a placut
: hmm, a venit gratuit cu xbox-ul asa ca de pret nu ma mai plang, nici navigarea nu e rea.. sa zic ca poate ar fi mers mai multe jocuri
Ce mi-a placut: sunt 5 jocuri distractive, in functie de joc faci genoflexiuni, sarituri sau ridicari de brate pana transpiri dar cum te tine in priza si nici nu-ti dai seama

Joc 3: Your shape

Ce nu mi-a placut:
cand se joaca mai multe persoane nu tine evidenta fiecareia in parte si evident pretul care tot pe la 200 ron s-a invartit
Ce mi-a placut: tine contul caloriilor arse, te sfatuieste ce exercitii sa faci in functie de niste date pe care i le spui, unele jocuri sunt super ca cel cu spartul caramizilor, contine si lectii de dans..

Joc 4: Kinect Sports

Ce nu mi-a placut: rundele dureaza prea putin, nu-ti dau mai multe incercari si cand il joci in 2 parca nici nu apuci sa intri bine in atmosfera, plus foarte multa vorbarie pana joci efectiv
Ce mi-a placut: are o gramada de jocuri de atletism sa zic asa, alergat cu sarit peste garduri, aruncat cu discul, saritura in lungime, etc Plus bowling, fotbal, tenis de masa..

Mi-am mai luat si Jillian M. Fitness dar am avut probleme cu navigarea prin meniu si inca nu l-am testat.

Orisicum m-au prins si pe vremea asta rece e o solutie buna pentru miscare in casa.

Mai are cineva Xbox Kinect? Ce jocuri ati incercat?
__________________
Jurnalul meu

Cineva, undeva, cauta o persoana exact ca tine.
OtiliaIon, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
OtiliaIon, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2502 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1985 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1728 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat