View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 18 feb 2010, 18:28:54
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Am nevoie de schimbare- un plan dieta si sport

Precum probabil stiti eu am cam inceput sa stagnez in greutate sau am oscilatzii mari...

Am nevoie sa fac o schimbare majora in dieta si sport ca sa stimulez organismul... asa ca chem slabutele la sfat.

Ca sa nu ma pierd in pagini ..rog sa-mi raspundeti numai daca aveti ceva concludent de spus, un nou plan, o noua dieta... nu am nevoie de incurajari sau motivatie..ptr ca nu sunt stresata sau suparata (bine am si zile de dezamagire...dar ma autoredresez repede)

Situatia actuala...

Oscilez in jurul 67-68.5 kg... cand 67kg... cand 67.5 cand 68.5 cand iar 67.2 ..si tot asa..si oscilatiile sunt de la o zi la alta..nu la cateva zile

Dieta hipocalorica 1000-1200kcal/zi cu un pic din princiipile de baza ale dietei disociate (adica pap cu precadere intr-o zi proteine, alta carbohidrati, alta legume, alta fructe..dar nu numai). Spre exemplu, un meniu in ziua cu proteine arata de genul: dim cafea+fructe+probabil o supitza de pui sau branza de vacuta slaba cu banana ...ajung poate sa pap dim ce ii dau copilului, la pranz gratar sau piept de pui fiert cu salata, seara salata si buculete de piept de pui la gratar ..gustarile constau in fructe si sau legume.
Beau 2 L de apa pe zi cu lamaie
Beau ceai verde seara
Consum grepfruit seara
Sport:
o zi fac in jur de 20-40 min start walking program
urmatoarea zi fac ceva cardio - gen tae-bo 40 min sau orice altceva ce gasesc sau am chef
urmatoarea zi - pauza sau tot start walking

nu e regula batuta in cuie dar cam asa e media: ziua 1 zi mers rapid ziua 2 cardio ziua 3 pauza ziua 4 reiau ziua 1 si tot asa. Mai fac si abdomene in timpul zilei ...dar nu zilnic. Sportul il fac in mod normal pana in ora 2pm...

Astept sfaturi ptr imbunatatire stilului de viata astfel incat sa ajung sa pierd constant in greutate... nu am asteptari mari .. nu ma astept sa pierd 3 kg pe luna(desi ar fi ideal)...dar ma multumesc si cu 1.5 kg /luna

Tin sa mentionez ca nu pot merge inca la sala..masaje sau alte dracii...ca am copil mamos si nu sta 10 minute fara mine si atentia mea
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 23 feb 2010 at 23:17:53.
Răspuns cu citat