View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 06 feb 2012, 20:27:35
gily's Avatar
gily gily este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 11 apr 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 50
Dieta: 1200 cal
Date: 164cm, 68.9kg
Mesaje: 591
Aprecieri acordate: 907
Am fost apreciat(a) de 814 ori in 413 mesaje
Implicit Jurnal gily- de azi ma cantaresc mai rar

nu mai vreau sa fiu sclava cantarului si tot timpul sa ma abtin de la mancare ca nu cumva dimineata cantarul sa arate mai mult. vai ce chin cand plec in vacanta si nu ma pot cantari.
haideti sa va povestesc. ma cantaresc in primul rand ca sa stiu cat am dar si ca sa stiu daca pot manca mai mult. are logica nu-i asa?
i ultimul timp am observat ca daca sunt in vacanta si nu ma pot cantari ajung la un moment dat sa ma relaxez si sa ma bucur de ce mananc far sa exagerez. adica daca ieri am mancat prajitura e clar ca nu treebuie sa fiu lacoma si sa mananc si azi.
e drept ca in vacanta merg foarte mult pe jos.si apoi esti relaxat si nu ai parte de stres.
deci eu nu ma mai cantaresc zilnic pt ca nu ma mai pot bucura de mancare. chestia ast atrebuie sa inceteze, in definitiv de cand m-am lasat de fumat ( aproape 2 luni) n-am luat decat 1.5 kg. pana azi am 7 zile de dukan dar m-am saturat de el, mi-a ajuns cand l-am tinut data trecuta. nu mai vreau atatea proteine . am nevoie de fructe.
o sa manac o prajitura pe saptamana, orice am chefg cu moderatie si o sa fac zilnic aerobic cel putin 15 min plus o sedinta la sala pe saptamana de 50 min.
apoi fie ce-o fi.
va astept pe la mine prin casuta sa ne sfatuim.