View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 08 feb 2012, 15:09:53
Hop3's Avatar
Hop3 Hop3 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Parma, Romania
Vârsta: 37
Dieta: disociata
Date: 160cm, 79kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal hop3 - I wanna be skinny and healthy -

Nu stiu cum sa incep .
O fi bine cu Draga jurnal , sau trebuie sa ma adresez fetelor?
N-am idee.
O sa incep cu problema care ma bantuie.
In primul rand, ma numesc Andreea si m-am mutat in tari straine la facultate.Aceasta decizie nu a avut un efect prea sanatos asupra corpului meu, ajungand cu greutatea pana la 76,5.Anul trecut m-am apucat de Dieta disociata si am slabit destul de frumos pana la 63 kg.
DAR, am avut ideea neinspirata sa ma intorc in tara sa-mi vad parintii si uite asa mi-am dat toata dieta peste cap cu sarmalute si fripturi.
Din august pana in ziua de azi m-am ingrasat 4 kg si n-am mai reusit sa tin o dieta pana la capat.
Am incercat South Beach, Atkins, una personalizata, disociata pe zile, disociata 3+3 etc.
Nimic nu mai functioneaza.Dieta o tin 3 zile si o iau razna.Simt ca pe zi ce trece ma ingras din ce in ce mai tare si nu mai am putere sa zic STOP.
Am facut bicicleta,Rockin' Body, Turbo Fire, Insanity [ desi imi intorcea ovarele pe dos ], Turbo Jam. Fac exercitii cateva zile apoi las totul balta.
Nu ma mai motiveaza nimic.Nici macar sa-mi scriu meniul pe Slabute.
M-am saturat sa fiu grasa, toata viata am fost asa si deja se vad semnele pe corpul meu de la zecile de diete pe care le-am tinut.Pielea e pufoasa si moale.La plaja nici nu ma pot afisa in costum de baie.
Vreau doar sa fiu normala!!! Dar parca nu mai am putere sa ajung la normalitate.
Poate o sa incep sa scriu in jurnal , desi mi-am pierdut si dorinta de a comunica cu cineva sau de a-mi impartasi problemele cu cineva.
M-am pierdut rau tare...
__________________
The only way to keep your health is to eat what you don't want, drink what you don't like and do what you'd rather not..