Subiect: Diomfibra
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 20 feb 2010, 15:07:26
Suzume's Avatar
Suzume Suzume este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 13 feb 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 34
Dieta: South Beach Faza 1
Date: 160cm, 73kg
Mesaje: 1.509
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Diomfibra

Citat:
Compozitie:
- Tarata de grau stabilizata 50%, lactoza 30%, dextroza 20%.
Indicatii:
- Restabileste echilibrul de fibre vegetale in organism; aduce un aport energetic neglijabil; luat inaintea meselor, determina senzatia de satietate, elimina senzatia neplacuta de foame; adjuvant in boli metabolice si ale colonului.
Administrare:
- 5-10 comprimate de 3 ori pe zi inainte de mese cu un pahar cu apa, in dieta de slabire; 4-6 comprimate de 3 ori pe zi cu un pahar cu apa, ca aport de fibre vegetale insolubile.
Cand eram prin liceu si vroiam sa slabesc imi cumparam orice medicament care promitea sa slabesc desi nu il foloseam dupa achizitie mai mult de 3 zile maxim. Am trecut la produse naturiste de plafar si am gasit Diomfibra. Sunt niste pastile cu fibre in ele si la o masa daca inghiti una, doua sau trei si bei multa apa cica ele se umfla in stomac si iti dau senzatia de satietate, scapand de pofta de mancare. Eu n-am simtit nimic special, dar nici nu le-am folosit mai mult de o saptamana. Erau imense si aveau un gust nasol in acelasi timp.

A incercat cineva Diomfibra?
Imagini ataşate
File Type: jpg diomfbr.jpg (35,8 KB, 9 vizualizări)
__________________
Jurnalul meu: Jurnalul Roz al lui Suzume
Citat:
Anterior postat de Art Williams
"I'm not telling you it is going to be easy. I'm telling you it's going to be worth it."
Suzume, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 636 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat