View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 28 feb 2012, 12:44:23
Letitiaa's Avatar
Letitiaa Letitiaa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 feb 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: dukan
Date: 170cm, 59.4kg
Mesaje: 193
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori intr-un mesaj
Thumbs up Jurnal de slabit Letitiaa

Azi e prima mea zi de jurnal. Pana acum nu mi-am baut decat cafeaua si am tras cu ochiul la slabutele mai vechi. Promit sa fiu cuminte

Am 24 de ani, 1,69 cm inaltime, 6k de kilograme( ma lupt sa ajung la 55). Merg 5 zile pe saptamana la sala si lucrez astfel: 3 zile anaerob, exercitii cu greutati pe grupe musculare combinate iar la sfarsitul antrenamentului anaerob fac cardio 20 de minute(alergare pe banda sau bicicleta eliptica) iar in celelalte 2 zile lucrez abdomenul si 30-35 minute de antrenament cardio(preferabil banda pt ca e maiintens decat la eliptica, cel putin asa simt eu). Meniul in ultimele zile a constat in piftie de curcan, sucuri naturale, legume combinate a cuptor etc. Dieta mea este in general hipocalorica echilibrata, adica nu scad sub 1200-1300 de calorii dar nici nu depasesc 1400. Ma axez pe lactate degresate, legume, fructe si carne slaba. Imi place sa mananc cam orice, de preferinta cat mai incarcat caloric insa in fiecare zi ma autoeduc sa ma abtin. Beau ceai verde Lipton, aprox 2 cani pe zi, una inainte de antrenament si una dupa ultima masa.
Din pacate la week end am tendinta sa UIT de principiile sanatoase, de dieta si de munca depusa toata saptamana si de aici cel putin stagnare daca nu crestere inestetica in greutate.

Ultima dată editat de Letitiaa; 28 feb 2012 at 12:54:25.