Subiect: Jurnal Kouklakys
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 29 feb 2012, 11:10:54
kouklakys's Avatar
kouklakys kouklakys este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 43
Aprecieri acordate: 28
Am fost apreciat(a) de 18 ori in 12 mesaje
Implicit Jurnal Kouklakys

Bine v am gasit si bine ati venit in vizita !
Dupa cateva zile in care am citit si am tot citit m am hotarat sa mi deschid si eu un jurnal.
Numele meu este Carmen . Sunt din Bucuresti si sunt mama a doi copii minunati : Oana de 15 ani si Andrei de 10 ani .
In urma cu vreo 4 ani eram o "tipa apetisanata " dupa cum imi spunea prietena mea si m am hotarat sa ...slabesc ....Imi pare rau ca nu v am descoperit atunci ...insa nici acum nu i tarziu ...Aveam 74 de kg si cu ajutorul unui nutritionist am slabit usor si sanatos 12 kg intr o luna si jumatate . Mancam ceea ce mi placea dintr o dieta personalizata si faceam pe atunci antrenamente cu o echipa de karate ( erau si piticii mei in aceea echipa).
Timpul a trecut si m am "oprit" la 60 (uneori 61- 62) de kg ...
Nu fac eforturi deosebite pentru a mi mentine greutatea , doar ca am invatat ca nu trebuie sa mananc ca si cum asta ar fi cel mai important lucru din viata . Nu am tinut niciodata cont la cate calorii consum sau cate proteine , smmd.. Pur si simplu "pacalesc" organismul babeste : azi mananc un snikers...insa si o mare salata seara , maine sarmale insa doua zile legume la tigaie si tot asa ... Uneori mi as dori sa mai slabesc 2-3 kg ....
Ceea ce ma ajuta foarte mult este faptul ca mi am facut un abonament la o sala si pentru a fi sigura ca nu "ratez" nici o sedinta am facut pentru un an de zile, de doua ori pe saptamana .
Nu stiu daca a ti incercat insa va recomand pentru tonifiere dar si pentru ...remodelare ( sa i spun asa ) kangoo jumps . Pe langa faptul ca se transpira este si distractiv .
Nu sunt adepta dietelor stricte , severe . Nici nu va recomand . Daca vrei sa realizezi ceva nu trebuie neaparat sa ...suferi . Eu am aplicat , sa spun asa , modul de a ma hrani sanatos si acasa . Am incercat sa ii invat si pe ai mei sa manance sanatos ( ce mai este oare sanatos azi ?!?). M am bucurat tare mult cand am constat ca fiica mea a inteles cel mai bine .

Revin si cu alte informatii zilele ce vor urma ....
Sper sa va fiu de folos pentru ca ....sincer pentru acest lucru m am alaturat acestei comunitati .

O zi buna si ...sper sa ma "vizitati "