View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 04 mar 2012, 17:28:47
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Thumbs up Decoratia SUNT RESPONSABIL din rubrica "merite"

Buna ziua dragi slabute,

Am scris acest mesaj si la mine in jurnal, dar pentru mai multa usurinta in accesibilitate m-am gandit sa creez un subiect separat.

Campania SUNT RESPONSABIL este o initiativa pentru promovarea stilului de viata sanatos si a unei societati mai bune si mai responsabile. O initiativa care trebuie sa ne priveasca pe fiecare.

Varianta detaliata a mesajului meu catre voi o gasiti aici (SUNT RESPONSABIL – placere vs creatie) si aici (SUNT RESPONSABIL – cum pot contribui?)

Noua zona de "merite", pentru fiecare membru, depaseste cadrul forumului si este orientata catre contributia generala, constructiva si cu rezultate a fiecaruia pentru promovarea stilului de viata sanatos si a comunitatii Slabute.

Voi incepe cu cea mai frecventa intrebare pe care am intalnit-o zilele acestea in mesajele din forum:

1. "De ce unii au manuta la rubrica "merite" si altii nu?"

Decoratia SUNT RESPONSABIL sau "manuta (RESPONSABIL) cu litera S (SUNT)" este emblema campaniei SUNT RESPONSABIL.

Decoratia SUNT RESPONSABIL se acorda:
- Slabutelor Lider, Slabutelor cu Experienta si Slabutelor Senior, care deja exercita o activitate responsabila
- Slabutelor Model, care nu mai pot fi active in comunitate la nivelul impus de titlul Slabuta Senior, dar care, in trecut, au participat activ la promovarea stilului de viata sanatos
- Celor care au facut o donatie
- Celor care au venit cu initiative personale pentru comunitate, aprobate spre implementare
- Slabutelor (primelor 3) din Top Prieteni
- Slabutelor (>300 de alimente) din Top Slabute-Furnicute
- Autorilor de articole originale pentru portalul Slabute
- Membrilor care contribuie in mod constant la completarea si actualizarea informatiilor din Calculatorul Nutritional Slabute
- Membrilor care au in forum o activitate constructiva de informare si ajutor
- Sustinatorilor, care afiseaza widget-uri/insigne pe blog-urile/site-urile personale


Continuam cu urmatoarea intrebare:

2. "Vreau sa devin voluntar. Am aplicat in formularul de inscriere si inca nu am primit raspuns."

Am primit mai multe cereri de inscriere si va asigur ca toate vor primi un raspuns.

Va rugam ca in momentul in care aplicati pentru voluntar Slabute sa specificati cum ati dori sa contribuiti, ca sa ne fie mai usor sa le evaluam.


O alta intrebare des intalnita a fost:

3. "Cum obtin decoratia SUNT RESPONSABIL?"

Pentru a obtine decoratia SUNT RESPONSABIL trebuie sa va aduceti contributia la promovarea stilului de viata sanatos si sa ajutati comunitatea Slabute prin una dintre metodele de la raspunsul pentru intrebarea numarul 1.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 17 mar 2012 at 17:00:21.
Răspuns cu citat