Subiect: Jurnal bluelf
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 05 mar 2012, 14:15:41
bluelf's Avatar
bluelf bluelf este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 58.5kg
Mesaje: 133
Aprecieri acordate: 54
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 28 mesaje
Implicit Jurnal bluelf

Hei, hello!

Eu sunt Irina, sunt in zodia berbec si sunt in clasa a 12-a. Am 1.70 inaltime si 64 kg.
Am avut, pana nu demult, scorul impresionant de 72 de kg, si am dat jos 8 kg fara sa-mi dau seama. Am vazut, acum 2 saptamani ca am 65,6 si m-am mirat, sincer. Am slabit pana la 64 cu Montignac. Am decis sa tin dieta Montignac pana prin mai, in principiu.
Marea mea dorinta este sa dau jos opt kilograme, sau, hai ... macar 6, pana la balul de absolvire, ca sa pot, pentru Dumnezeu sa incap in rochie! Ideea e ca am sa port rochia unei prietene care are cam 57 de kg si este cam tot la fel de inalta ca mine.
Nu sunt exagerat de grasa, dar vreau sa am un abdomen plat si picioare perfecte .
Stau foaaaaaarte prost la capitolul "motivatie" si mai ales ca ma streseaza acum si limpiade, si bac, si admitere, nu e tocmai placut. Asadaar, orice incurajari sunt binevenite.
Sper sa pot sa scriu tot ce fac, din moment ce nu prea stau la calculator si, chiar acum, scriu de pe telefonul mobil, in ora de mate. In 10 minute plec si eu acasa.
Deci, sper sa ma primiti printre voi . Poate reusesc, o data in viata sa transform dieta in ceva amuzant
bluelf, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]