Subiect: Jurnal Mirik
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 17 mar 2012, 09:19:07
mirik's Avatar
mirik mirik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 ian 2010
Locaţie: Pitesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Bilic
Date: 165cm, 59.7kg
Mesaje: 97
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal Mirik

Hello!

M-am hotarat sa-mi fac jurnal sa nu mai "poluez" topicul "Principii dieta Mihaela Bilic" cu raportul meu saptamanal si nu numai.

Am 26 ani ( inca :p ),si sunt mamica unui pici de 1 an si 3 luni pe care il ador. Si sunt o viitoare slabuta . In "tinerete" am fost slabuta dar din 2007 pana la inceputul acestui an am fost tare strangatoare si am adunat pana la 90 kg aproape . In 2007 aveam in jur de 57-58 kg .Cand am ramas gravida aveam in jur de 78 iar dupa ce am nascut aveam aprox 84 kg .

La inceputul acestui an dupa ce am devorat un platou imens de prajituri intr-un timp record am realizat ca este momentul sa fac o schimbare in viata mea. Astfel ca inepand cu 3 ianuarie mi-am schimbat stilul de viata si slava Doamnului se vad rezultatele . Am avut pe 4 ianuarie 89,100kg iar acum am ajuns la 75 kg. Mai am mult de munca dar cel mai important este ca incep sa-mi recapat increderea in mine,inep sa ma simt mai bine in pielea mea.

Incepusem sa fac si ceva miscare dar datorita unor probleme am ramas fara timp si fara energie pentru asta dar sper sa reusesc curand sa ma mobilizez sa merg la sala.
mirik, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1536 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1019 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 762 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]