View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 18 mar 2012, 08:49:52
Wildhoney's Avatar
Wildhoney Wildhoney este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 oct 2009
Locaţie: Galati, Austria
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 170cm, 111kg
Mesaje: 645
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 41 ori in 22 mesaje
Implicit Jurnal Wildhoney - de data asta poate ma si mentin

Povestea mea o puteti citi aici Am slabit in total 26 de kilograme...si inca numar

Din pacate, dupa ce am deschis topicul respectiv, am inceput sa ma ingras din ce in ce mai mult ... am alternat perioadele de dieta cu perioadele in care am mancat ce toate si rezultatul e ca m-am ingrasat incet si sigur, ajungand la 92.9 kilograme

Acum sunt iarasi in plin proces de slabire, am inceput cu hipocalorica, cu 1400 de calorii, din pacate am slabit in primele 2 saptamani 4.2 kilograme iar de atunci pauza, n-am mai dat niciun gram ba chiar arata si cantarul cu plus in unele saptamani Am scaldat-o asa de pe 19.02 pana pe 9.03, apoi am inceput din nou sa slabesc dar infim, cate 200 de grame pe saptamana. Multe persoane mi-au zis ca e normal sa apara stagnarea dupa o perioada de slabit, dar eu imi cunosc corpul, stagnarea aparea mult mult mai tarziu , nu dupa 2 saptamani.

Cineva m-a sfatuit sa elimin carbohidratii din alimentatie, asadar am renuntat la cerealele de dimineata, la feliile de paine pe care le mai mancam, ba chiar si la fructe. Am diminuat de asemenea si numarul de calorii de la 1400 la 1200. Rezultatul? In 4 zile de regim am slabit 800 de grame. Deci, se pare, aici era problema in cazul meu, cumva, dintr-un anumit motiv, corpul meu nu tolereaza bine glucidele

Mi-am propus totusi sa am in continuare o masa de abateri pe saptamana, la care sa mananc ce mi-e pofta chiar daca depasesc plafonul de calorii, dar macar stiu ca nu dau iama in dulciuri dupa aceea

Cam asta despre mine ...
__________________

Wildhoney, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2660 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2143 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1627 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]