Subiect: Jurnal dolsce me
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 27 mar 2012, 13:26:49
dolsce me's Avatar
dolsce me dolsce me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 oct 2010
Locaţie: slobozia, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 173cm, 109kg
Mesaje: 35
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 10 mesaje
Implicit Jurnal dolsce me

buna ziua...in sfarsit prind curaj sa- mi fac "public defectul",desi mi-a luat mult timp sa ma hotarasc sa scriu citeam din umbra mesajele voastre ale slabutelor si eram foarte mandra de voi atunci cand vedeam ca voi reusiti...acum simt ca este momentul sa fiu mandra si de mine.Povestea mea de la slabuta la "grasuta" este una lunga dar o sa incerc sa centralizez informatiile cat mai mult ca sa nu plictisesc.De mica am fost o persoana echilibrata,pana in perioada liceului atunci cand am avut ceva probleme de sanatate(chisturi ovariene)dupa lungi perioade de dureri am fost la doctorla sp polizu unde mi s-au prescris anticonceptionalele...dupa o perioada de 1 luna deja ma ingrasasem si am vrut sa renunt la ele dar doctorul mi-a explicat ca daca nu continui tratamentul o sa ajung la operatie si nu o sa pot avea copiii..in fine chestia e ca am continuat cu alt fel de anticonceptionale a trebuit sa renunt si la sport(jucam handbal in echipa orasului)si va dati seama ca usor usor am ajuns ca un balon...o sa continui mai trz sper sa nu va plictisesc si sper sa fiti alaturi de mine in drumul lung spre silueta potrivita mie va multumesc ca existati!(scz scrisul dar sunt foarte emotionata)
__________________
jurnal dolsce me
dolsce me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2848 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2331 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]