View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 13:24:33
silviadm's Avatar
silviadm silviadm este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 30 mai 2011
Locaţie: bacau, Italia
Vârsta: 34
Dieta: personalizata/hipocalorica
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 3.744
Aprecieri acordate: 619
Am fost apreciat(a) de 763 ori in 553 mesaje
Talking Re: Slabuta la timpul prezent si viitor.

hei fetele ...buna Madalina bn ai venit printre noiimi zic si eu motivul pt care ...m'am pus de dat jos kgmele caci la mn in jurnal primul mesaj e caraghios ...fara informatie pt k nu aveam inspiratie atunci...la ora aceea
:-'gandul de a nu ma ingrasa mereu l'am avut in cap
anul trecut cam pe vremea asta aveam 54.5-sau54.8 kg nu multe dar stiam ca pot fii si mai multe...nu de alta dar am avut si 57kg knd eram mai mik iar nu's multe din pctul de vedere a unor persoane ....cred ca puteau fii si mai multe kt timp ajunsesem la kg acelea si dak nu ma opream la timp....
deci anul trecut din intamplare m'am kntarit si vazuta la aproape 55 kgm'am speriat caci cu 8 luni avusesem 48-49 kg...m'am speriat de ce oare atatea kg deodatac'am asta a fost motivul meu,
prin poze eram oribila ah prietenul meu nu e nici inalt si nici gras ...bun s zicem la kg sale(vreo 3 kg in plus nu iar strik...lucrez la ingrasarea lui)eu pe langa el grasutza vai am zis nu ......spre norocul meu am gasit rapid comunitatea aceasta si am inceput cu bn , ajutata si incurajata ,procesul slabirii cu un stil de viatza si alimentatie sanatoasa
__________________
jurnal-silviadm
silviadm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1932 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1415 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1674 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat